Патронен празник на училището

На 5 декември 2019 година отбелязахме патронния празник на училището и 45-тата годишнина от създаването му. Празникът беше съпроводен с множество инициативи, както и с награждаване за учениците, победили в шахматния турнир и в училищните конкурси за литературно произведение, рисунка и електронна картичка на тема „Моето училище“. В категорията рисунка отличени бяха: Николай Иванов – 1 в клас, Ивон Драганова – 2 г клас, Галина Стаматова – 3 б клас, Мая Алексиева – 4 д клас, Никол Душкова – 5 е клас, Нелина Шиварова – 6 в клас. Рисунките на останалите участници в конкурса бяха подредени в изложби във фоайетата на училището. В литературния конкурс 1 място в категория „Проза“ спечели Виктория Вълчева от 4 д клас, на 2 място бе класиран Кристиян Атанасов от 4 б клас, а на 3 място – Деница Николова от 4 д клас. В категория „Поезия“ наградата получи Мария Николова от 4 б клас. В конкурса за електронна картичка най-много гласове онлайн получи произведението на Симона Денева от 4 б клас. В проведения за първи път шахматен турнир победител бе Георги Иванов от 5 б клас. Съдия на турнира беше Стилян Костадинов – бивш ученик на ОУ „А. Страшимиров“ и настоящ възпитаник на Търговска гимназия, който е сред шахматния елит на Бургас. Наградите връчи директорът на училището – г-жа Дияна Петкова. В края на тържеството в двора се изви традиционното пъстро и весело „Най – дълго“ хоро, в което се включха настоящи и бивши наши възпитаници, учители, родители и съкварталци.
Честит празник, Страшимировци! Бъдете здрави, устремени и горди с делата и успехите си!