Публична изява по проект „Твоят час“

На 30.05.2017г. 12 групи, участващи в проект „Твоят час“ представиха своите умения и постижения през годината. Те организираха голям празник, в който освен на произведения на изкуството, зрителите се насладиха и на певческите и танцови умения на децата от ОУ „Антон Страшимиров“. Заключителната изява по проекта бе посветена на Деня на детето – 1 юни. Огромно забавление за всички малчугани бе да рисуват на стъкло, да изработват хартиени фигурки и картини от природни материали.

„Да се храним разумно!”

Учениците от I „г” и IV „д” клас с учители Петя Сулева, Даниела Тенева и Недялка Карастамова  показаха на своите връстници , родители и гости, какво означава да се храним разумно в заключителния празник по проект „Да се храним разумно!” на Българско движение „Син флаг”. Чрез забавни игри те демострираха знанията си, как храненето влияе на здравето ни, на водните и енергийни ресурси на планетата и какво можем да направим  ние,  за да предотвратим климатичните промени и запазим биоразнообразието.

 

Браво!

Помощник—директорът на ОУ „Антон Страшимиров” —госпожа Кирилка Петкова връчи грамоти на отличилите се ученици във вътрешноучилищните състезания по български език и литература, математика и Великданското математическо състезание.

Български език и литература
Димана Спасова 4д клас— първо място
Михаела Паскалева 4а клас — второ място
Ивайло Стоянов 4в клас — второ място
Симона Христова 4б клас — трето място
Иван Златинов 4б клас — трето място

Математика
Рада Тишева 4в клас

Великденско математическо състезание
Никола Стойчев Стоянов 4а клас — първо място и златен медал
Поздравен бе и отборът, получил грамота за отлично представяне на Великденското математическо състезание
1. Никола Стоянов 4а клас
2. Рада Тишева 4в клас
3.Росица Попов 4г клас
4. Александра Динева 4в клас
5. Пламена Колева 4в клас
6. Владислав Енев 4 б клас
7. Андрей Мутлу 4 г клас

Браво!

Градски конкурс за детска художествена творба и отличия за представяне в конкурса на Радина Пулева и Мартина Тодорова от 6 клас, ОУ „Антон Страшимиров” гр. Бургас

Браво!

На областното състезание по Български език и литература „Обичам те, българска реч!“ нашите ученици за пореден път достойно защитиха името на училището и показаха изключително високи резултати

Отборно класиране:
7 клас – ПЪРВО място
6 клас – второ място
5 клас – второ място
2 клас – второ място

Индивидуално класиране:
втори клас: Ралица Георгиева 2 в клас – трето място – бронзов медал
Габриела Желязкова 2 д клас – четвърто място
Анелия Димитрова 2 г клас – пето място
Весела Атанасова и Мария Иванова 2 е клас – пето място
трети клас: Ралица Златинова 3 г клас – второ място – сребърен медал
Магдалина Райчева 4 място и Дамян Георгиев – 6 място 3 б клас
четвърти клас: Калина Славова 4 б клас – четвърто място

Ева Стаматова 4 е клас – пето място
Нина Кунева 4 б клас – четвърто място
Димана Лалева 4 д клас – шесто място
Мартина Пенева 4 е клас – шесто място
пети клас: Ралица Нончева 5 б клас и Валерия Бакърджиева 5 а клас – четвърто място
Михаил Михов 5 б клас и Василена Петелска 5 в клас – шесто място
шести клас: Виктория Коева 6 б клас – второ място и Антония Воденичарова 6 б клас – четвърто място
седми клас: Лили Ралева 7 е клас първо място – златен медал
Александра Колева 7 е клас, Динко Луизов 7 г клас, Милена Радева 7 в клас – второ място – сребърен медал
Михаил Миланов 7 г клас – трето място
Ангел Ангелов 7 е клас, Мартин Георгиев 7 д клас – четвърто място

Браво!

В ДЕНЯ НА УЧЕНИЧЕСКО САМОУПРАВЛЕНИЕ г-ца МИЛЕНА РАДЕВА (ДИРЕКТОР ЗА ЕДИН ДЕН) ВРЪЧИ СЕРТИФИКАТИ И МЕДАЛИ НА ДВАНАЙСЕТ УЧЕНИЦИ ОТ ПЪРВИ КЛАС ЗА ОТЛИЧНО ПРЕДСТАВЯНЕ В ПРОЛЕТНИЯ КРЪГ НА ТУРНИРА „МАТЕМАТИКА БЕЗ ГРАНИЦИ”.
Златен медал:
Габриела Петрова

Руслана Павлова
Ивет Кирязова
Сребърен медал:
Десислава Крайчева

Теодор Тодоров
Александър Петров
Аделина Стойкова
Йоана Кирязова
Ивет Николова
Бронзов медал:
Стефани Стайкова

Николай Матев
Станислав Тодоров

Браво!

Седем ученици от 4 клас бяха удостоени със сертификати и медали за отлично представяне в Пролетния кръг на състезанието Математика без граници. Призовете на победителите бяха връчени от госпожа Антоанета Христова — директор на училището и госпожа Кирилка Петкова — помощник директор.

Златен медал: Никола Стойчев Стоянов — 4а клас
Рада Николаева Тишева — 4в клас

Сребърен медал: Беатрис Сарко Топузян — 4а клас
Радослав Божидаров Иванов — 4г клас
Росица Емилова Попова — 4 г клас

Бронзов медал: Калина Петрова Славова — 4б клас
Андрей Азми Мутлу —4г клас