НАША ГОРДОСТ

И през тази учебна година много наши ученици се представиха достойно на общинските олимпиадите и бяха допуснати до областен кръг.

  • За областен кръг на олимпиадата по БЕЛ се класираха:

Валерия Александрова Пръвчева-5б, Радослав Божидаров Иванов-5а, Ива Иванова Дачева-5е , Веселин Красимиров Маринов-5а, Василена  Ивайлова  Петелска  –   6  г,   Паола  Димитрова  Илиева  –   6  б, Елеонора  Недкова  Видева  –   6  е, Венета   Флориан  Йорданова   –   6  б, Михаела  Василева  Николова –   6  е,  Виолина  Христова  Димитрова –   6  б, Десислава Димитрова Димитрова 7б клас

  • За областен кръг на олимпиадата по математика се класираха:

Тодор Николаев Петров – 5а , Беатрис Сарко Топузян – 5г,  Антония Красимирова Митева – 4а, Биляна Тодорова Бъчварова – 4г, Валентин Стефанов Берберов – 4в, Ивиана Борисова Едрева- 4г, Илиана Иванова желева – 4д, Пролетина Русева Петкова – 4б, Никол Найджъл Мъртън      – 4в, Дамян Русинов Георгиев – 4б, Мирослав Тодоров Кавръков – 4в, Самуил Станимиров Райков – 4в, Явор Янчев Георгиев – 4б, Теодор Стоянов Желев – 4б, Ивайло Живков Дандаринов – 4г, София Георгиева Василева – 4в клас.

  • За областен кръг на олимпиадата по химия се класираха:

 Гергана Ивайлова Стоянова-7 г, Магдалена Илияновa Омайска-7 а,

Яна Лалкова Косева-7 а, Неда Илчева Боева – 7 д, Станислава Руменова Андонова- 7 а, Димитрина Светославова Димитрова- 7 б клас.

 

  • За областен кръг на олимпиадата по физика се класираха:

Гергана Ивайлова Стоянова-7г, Яна Лалкова Косева- 7а, Магдалена Илиянова Омайска- 7а, Неда Илчева Боева-7д, Стилян Петров Колушев- 7а, Ния Дончева Дюлгерска-7е, Антония Атанасова Воденичарова  – 7б, Елена Деянова Биюкова- 7е, Михаил Христов Димитров-7а, Борислава Иванова Андонова-7а, Селин Сабахатин Мехмед  -7е клас.

 

  • За областен кръг на олимпиадата по история се класираха:

Иван Александров Златинов – 5а, Венета Флориан Йорданова- 6б,

Карина Стоянова Караманова-6а, Гергана Ивайлова Стоянова- 7г, Десислава Димитрова Димитрова-7б, Мартина Георгиева Тодорова- 7в клас.

  • За областен кръг на олимпиадата по география се класираха:

Никола Емилов Дучев-5б, Владислав Петров Къртшаков-5а, Анастасия Валентинова Грозева-5б, Борис Даниелов Димов-5а, Александра Георгиева Динева-5а, Валерия Александрова Пръвчева-5б, Симона Атанасова Христова-5б клас.

  • За областен кръг на олимпиадата по биология се класираха:

Елена Деянова Биюкова -7е, Гергана Ивайлова Стоянова- 7г клас.

  • За областен кръг на олимпиадата по астрономия се класираха:

Никола Емилов Дучев-5б, ДиманаСпасова Лалева -5б, Веселин Красимиров Маринов- 5а, Маргарита Николаева Овчарова-5г, Михаела Иванова Ламбова-5б, Валерия Александрова Пръвчева-5б, Виктория Панайотова Пейчева-5б, Ивайла Бориславова Михайлова-5б, Виктория Красенова Гинкова-5б,  Магдалена Танчева Златева-5г, Галин Ченков Атанасов-5а, Борислав Стоянов Георгиев-5а клас.

 

На 24.04.2018г. в гр. Пловдив ще се проведе Национален кръг на състезанието „Ключът на музиката“ . Нашите ученици: Александра Николаева Бахчеванова – 5г, Магдалена Танчева Златева – 5г, Симона Симеонова Апостолова – 5г, Виктория Георгиева Овчарова – 5ж, Ивона Деянова Желева – 5ж,  Карина Стоянова Караманова – 6а, Дими Димчева Димитрова – 6д и Деница Александрова Александрова – 6е клас се класираха и ще вземат участие и на този кръг от състезанието. Пожелаваме им достойно преставяне!

Браво!

В последния брой на списание‘‘ National Geographic‘‘ са публикувани пет рисунки на наши ученици от III  „б“ клас на тема: „Рицари и принцеси“. В следващия брой ще бъдат публикувани още снимки на талантливите художници. Поздравления!

Конкурс за детска рисунка  с тема „Св.Трифон Зарезан“

Министерството на образованието и науката,Национален дворец на децата, Регионален инспекторат  по образованието гр. Бургас, Община Сунгурларе и  ЦПЛР град Сунгурларе, организираха Национален конкурс за детска рисунка  с тема „Св.Трифон Зарезан“2018 г..Журито присъди  второто място – медал на Кристиян Стилиянов Недялков от III „б“ клас.

Конкурс „140 години свобода“

В конкурса за детска рисунка организиран от БНР и Община Бургас „140 години свобода“ ,участваха осем  заслужено  I-во място за Ивет Василева Тодорлиева –  III „б“ клас от ОУ“ Антон Страшимиров“.

Конкурс на тема :‘‘Моят  ангел – Мама‘‘

Учениците от III ‘‘б‘‘ клас, участваха и в конкурс, организиран от ‘‘ Център за млади таланти‘‘- Бургас, на тема :‘‘Моят  ангел – Мама‘‘.Получиха грамоти за отлично представяне и покана за участие в съвместен проект през месец май.Отново повод за гордост и  поздравления за тях.

Браво!

    На 19 март в Изложбената зала на художниците се откри детската изложба „Водата е живот“ под патронажа на Кмета Димитър Николов. С грамоти и награди бяха отличени  Яна Владева  за текстилната си пластика“Риба“ и колективната текстилна творба на 2 д клас „Водата е живот“. Г-жа Христина Стоева и децата получиха лична покана от зам.кмета г-жа Бояджиева да изработят специалния подарък, който Бургас ще подари на Лисабон по време на Европейския морски ден през месец май 2018 год.

Браво!

Браво!

        На 17 март 2018 г.  се проведе поредният етап от Ученическите игри, Областното първенство по Баскетбол, на който момичетата от ОУ. „А.Страшимиров“, с преподавател  по физическо възпитание и спорт Марина Станева, за пореден път завоюваха 1-во място. Така те се класираха за Зоналното първенство, което ще се проведе през месец април 2018г.
Сърдечни благодарности на Пламена/5а/, Валерия/6а/, Аня/6е/, Полина/7б/, Ния/7е/, Румяна/б/, Михаела/6е/., за положените труд и усилия през изминалите месеци.
Успех на момичетата и на Зоналното първенство

.

Браво!

На 9.03.2018г. г-жа Христова  награди медалистите от зимния кръг на международното състезание „Математика без граници“. От 1 клас бяха наградени 22 ученика, от 2 клас – 5, от 3 клас – 9 и от 4 клас – 7 ученика.