НАША ГОРДОСТ

И през тази учебна година много наши ученици се представиха достойно на общинските олимпиадите и бяха допуснати до областен кръг.

  • За областен кръг на олимпиадата по БЕЛ се класираха:

Валерия Александрова Пръвчева-5б, Радослав Божидаров Иванов-5а, Ива Иванова Дачева-5е , Веселин Красимиров Маринов-5а, Василена  Ивайлова  Петелска  –   6  г,   Паола  Димитрова  Илиева  –   6  б, Елеонора  Недкова  Видева  –   6  е, Венета   Флориан  Йорданова   –   6  б, Михаела  Василева  Николова –   6  е,  Виолина  Христова  Димитрова –   6  б, Десислава Димитрова Димитрова 7б клас

  • За областен кръг на олимпиадата по математика се класираха:

Тодор Николаев Петров – 5а , Беатрис Сарко Топузян – 5г,  Антония Красимирова Митева – 4а, Биляна Тодорова Бъчварова – 4г, Валентин Стефанов Берберов – 4в, Ивиана Борисова Едрева- 4г, Илиана Иванова желева – 4д, Пролетина Русева Петкова – 4б, Никол Найджъл Мъртън      – 4в, Дамян Русинов Георгиев – 4б, Мирослав Тодоров Кавръков – 4в, Самуил Станимиров Райков – 4в, Явор Янчев Георгиев – 4б, Теодор Стоянов Желев – 4б, Ивайло Живков Дандаринов – 4г, София Георгиева Василева – 4в клас.

  • За областен кръг на олимпиадата по химия се класираха:

 Гергана Ивайлова Стоянова-7 г, Магдалена Илияновa Омайска-7 а,

Яна Лалкова Косева-7 а, Неда Илчева Боева – 7 д, Станислава Руменова Андонова- 7 а, Димитрина Светославова Димитрова- 7 б клас.

 

  • За областен кръг на олимпиадата по физика се класираха:

Гергана Ивайлова Стоянова-7г, Яна Лалкова Косева- 7а, Магдалена Илиянова Омайска- 7а, Неда Илчева Боева-7д, Стилян Петров Колушев- 7а, Ния Дончева Дюлгерска-7е, Антония Атанасова Воденичарова  – 7б, Елена Деянова Биюкова- 7е, Михаил Христов Димитров-7а, Борислава Иванова Андонова-7а, Селин Сабахатин Мехмед  -7е клас.

 

  • За областен кръг на олимпиадата по история се класираха:

Иван Александров Златинов – 5а, Венета Флориан Йорданова- 6б,

Карина Стоянова Караманова-6а, Гергана Ивайлова Стоянова- 7г, Десислава Димитрова Димитрова-7б, Мартина Георгиева Тодорова- 7в клас.

  • За областен кръг на олимпиадата по география се класираха:

Никола Емилов Дучев-5б, Владислав Петров Къртшаков-5а, Анастасия Валентинова Грозева-5б, Борис Даниелов Димов-5а, Александра Георгиева Динева-5а, Валерия Александрова Пръвчева-5б, Симона Атанасова Христова-5б клас.

  • За областен кръг на олимпиадата по биология се класираха:

Елена Деянова Биюкова -7е, Гергана Ивайлова Стоянова- 7г клас.

  • За областен кръг на олимпиадата по астрономия се класираха:

Никола Емилов Дучев-5б, ДиманаСпасова Лалева -5б, Веселин Красимиров Маринов- 5а, Маргарита Николаева Овчарова-5г, Михаела Иванова Ламбова-5б, Валерия Александрова Пръвчева-5б, Виктория Панайотова Пейчева-5б, Ивайла Бориславова Михайлова-5б, Виктория Красенова Гинкова-5б,  Магдалена Танчева Златева-5г, Галин Ченков Атанасов-5а, Борислав Стоянов Георгиев-5а клас.

 

На 24.04.2018г. в гр. Пловдив ще се проведе Национален кръг на състезанието „Ключът на музиката“ . Нашите ученици: Александра Николаева Бахчеванова – 5г, Магдалена Танчева Златева – 5г, Симона Симеонова Апостолова – 5г, Виктория Георгиева Овчарова – 5ж, Ивона Деянова Желева – 5ж,  Карина Стоянова Караманова – 6а, Дими Димчева Димитрова – 6д и Деница Александрова Александрова – 6е клас се класираха и ще вземат участие и на този кръг от състезанието. Пожелаваме им достойно преставяне!

Браво!

В последния брой на списание‘‘ National Geographic‘‘ са публикувани пет рисунки на наши ученици от III  „б“ клас на тема: „Рицари и принцеси“. В следващия брой ще бъдат публикувани още снимки на талантливите художници. Поздравления!

Конкурс за детска рисунка  с тема „Св.Трифон Зарезан“

Министерството на образованието и науката,Национален дворец на децата, Регионален инспекторат  по образованието гр. Бургас, Община Сунгурларе и  ЦПЛР град Сунгурларе, организираха Национален конкурс за детска рисунка  с тема „Св.Трифон Зарезан“2018 г..Журито присъди  второто място – медал на Кристиян Стилиянов Недялков от III „б“ клас.

Конкурс „140 години свобода“

В конкурса за детска рисунка организиран от БНР и Община Бургас „140 години свобода“ ,участваха осем  заслужено  I-во място за Ивет Василева Тодорлиева –  III „б“ клас от ОУ“ Антон Страшимиров“.

Конкурс на тема :‘‘Моят  ангел – Мама‘‘

Учениците от III ‘‘б‘‘ клас, участваха и в конкурс, организиран от ‘‘ Център за млади таланти‘‘- Бургас, на тема :‘‘Моят  ангел – Мама‘‘.Получиха грамоти за отлично представяне и покана за участие в съвместен проект през месец май.Отново повод за гордост и  поздравления за тях.