Ден за борба с тормоза в училище

Ресурсната група на г-жа Т. Кирова в ОУ“Антон Страшимиров“ гр. Бургас се присъедини към инициативата „Ден за борба с тормоза в училище – Ден на розовата фланелка“.  Денят се отбелязва  в последната сряда на месец февруари. 

Учениците със СОП приканиха всички свои съученици и учители да участват и подкрепят инициативата, като облекат розова дреха – тениска, шапка,  шалче и др.  За целта бе изработен постер с призив към всички да не допускат прояви на насилие и агресия помежду им.

Нашите малки актьори

На 27.01.2016 год., във връзка с мероприятие, заложено в годишния план на дейностите на Ресурсен център – Бургас за усвояване на книжовния български език, учениците от ресурсната група на г-жа Татяна Кирова при ОУ „Антон Страшимиров“ взеха активно участие, като успешно се превъплътиха в образите на героите от приказката „Дядо вади ряпа“. Малките aктьори истински се забавляваха и бяха горди от представянето си. След това за награда те получиха книжки с илюстрации на приказката, които оцветиха.

Браво!

Учениците от първи клас на нашето училище показаха отлични резултати в зимния кръг на международното състезание „Математика без граници“, в което са участвали близо 15000 ученици от 26 страни на петте континента. Гордеем се с постиженията на нашите ученици и им пожелаваме още много успехи!

Помощник-директорът на училището г-жа К. Петкова връчи сертификатите и медалите на достойно представилите се ученици в състезанието.

6 златни медалисти:

  1. Борислава Николаева Николова
  2. Дария Ивайлова Георгиева
  3. Виктория Павлинова Кенанова
  4. Цветомир Богданов Милов
  5. Ивайла Бонева Щерева
  6. Радина Димитрова Радева

18 бронзови медалисти:

  1. Моника Михайлова Бербенлиева
  2. Димитър Георгиев Янулов
  3. Данайя Станимирова Тороманова
  4. Симеон Стайков Симеонов
  5. Мартин Тодоров Парталов
  6. Гергана Веселинова Емандиева
  7. Илиан Илианов Бонев
  8. Пламен Пейчев Димов
  9. Александър Веселинов Стоилов
  10. Александър Стоянов Иванов
  11. Василена Димитрова Александрова
  12. Габриела Стойчева Солакова
  13. Дария Ангелова Стойкова
  14. Диян Иванов Дойнов
  15. Ева Мирославова Костова
  16. Даная Янева Колева
  17. Свилена Свиленова Великова

Още 41 първолаци получиха сертификати за участие в международното състезание

1